Медведев се върна от 0:2 сета, за да преодолее корав финландец

Срещата завърши в 3:45 сутринта в Мелбърн

Световният номер 3 Даниил Медведев се измъчи максимално и трябваше да обръща от 0:2 сета, за да се класира за третия кръг на Australian Open. Руснакът победи Емил Руусувуори с 3:2 сета (3:6, 6:7 (1), 6:4, 7:6 (1), 6:0 ), а двубоят продължи 4 часа и 23 минути.

В следващия двубой Даниил Медведев ще играе срещу Феликс-Ожер Алиасим, а на 1/8-финал руснакът или Алиасим ще се изправи срещу спечелилия мача между Григор Димитров и Нуно Боржеш.

Финландецът започна много стабилно двубоя, като спечели още първото подаване на Медведев, а след това затвърди пробива, за да поведе с 3:0. В петия гейм руснакът пропусна три точки за пробив и помогна на Руусувуори да спечели първата част с 6:3.

Вторият сет започна като първия - с пробив за финландеца. В шестия гейм третият в света Медведев върна пробива, затвърди го и направи още един, но веднага последва рибрейк. В следващия гейм Медведев имаше три брейк пойнта, с които щеше да спечели и сета, но не успя да се възползва от тях. Така се стигна до тайбрек, в който Руусувуори даде само точка на Медведев и поведе с 2:0 сета.

Третата част бе още по-интересна. Медведев успя да поведе с 4:1 с два пробива, но финладецът успя да спечели подаването на съперника си и своя сервис гейм, за да се доближи само на гейм от световния номер 3 и да го притисне. Руснакът все пак запази самообладание и спечели следващите си два сервис гейма, за да намали изоставането си в общия резултат до 1:2 сета.

Вдъхновен от успеха в третия сет Медведев стартира четвъртия с пробив, който беше затвърден, въпреки трите брейк пойнта, които имаше финландеца. В третия гейм се стигна два пъти до равенство, но Руусувуори все пак успя да спечели подаването си. Руусувуори върна пробива в осмия гейм и изравни резултата до 4:4. Отново се стигна до тайбрек, в който Медведев разчиташе на страхотния си първи сервис и го спечели със 7:1.

Така се стигна до решителна пета част, която започна към 3:15 през нощта местно време. В петия сет Руусувуори изпита физически проблем, което доведе до влизането на физиотерапевт на корта. Медведев се възползва по най-добрия начин от създалата се ситуация и след три пробива, един от които на нула, спечели с 6:0 гейма и достигна до 1/16-финалите на Australian Open.