Медведев е в четвърти кръг на US OPEN

Третият поставен Даниил Медведев (Русия) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис при мъжете. Медведев победи аржентинеца Себастиан Баес в третия кръг с 6:2, 6:2, 7:6(6) в мач, продължил два часа и 34 минути. С успеха си руснакът сложи край на победната серия от 12 мача за 22-годишния Баес.

За втори пореден път Даниил Медведев започна мача си в Ню Йорк в един ден и го завърши в следващия, а срещата с Баес бе прекъсната за кратко в третия сет заради дъжд. Следващият му съперник ще бъде 13-ия в схемата австралиец Алекс де Минор.

„Просто искам да се наспя, това е. Имах късмет, че приключих двубоя в три сета и не се стигна до четвърти“, каза руският тенисист след двубоя срещу Себастиан Баес.

Той направи общо пет пробива в първите два сета срещу аржентинеца, а в третата част изостана с 1:4, но навакса до равенство 5:5 и в тайбрека успя да спечели. При 5:2 за Баес заваля дъжд и срещата бе спряна, за да бъде затворен покривът на корта.

Де Минор по-рано отстрани чилиеца Николас Джари с 6:1, 6:3, 6:2 след час и 46 минути игра.

Британецът Джак Дрейпър също ще играе в четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ след успех над представителя на домакините Майкъл Мо с 6:4, 6:2, 3:6, 6:3 след като реализира 13 аса и го чака сблъсък с осмия поставен руснак Андрей Рубльов, елиминирал Артур Риндеркнех от Франция с 3:6, 6:3, 6:1, 7:5 за два часа и 36 минути игра.

„Не съм тук просто, за да бъда щастлив от играта. Проявявам доста състезателен дух, когато започнат мачовете“, каза Дрейпър.

Джокович обърна австралиец на "Уимбълдън"(ВИДЕО)