3. Мъри отстрани без напрежение Лопес

Мъри отстрани без напрежение Лопес

Винаги се наслаждавам на мачове срещу противници, които не се притесняват да излизат срещу мен за победа, заяви шотландецът

Британецът Анди Мъри се наложи с 6:1, 6:4, 6:2 над испанеца Фелисиано Лопес в среща от третия кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ. Поставеният под номер 4 Мъри, който е и три пъти финалист в турнири от Големия шлем, заяви с убедителната си игра намерението да се пребори за първа титла. Мъри подобри личния си рекорд срещу този съперник на 6-0 победи, а в днешната среща нито веднъж не допусна да бъде пробит сервиса му. Освен това, той стартира с 14-0 поредни точки и до края на срещата поддържаше същото темпо.

"Винаги се наслаждавам на мачове срещу противници, които не се притесняват да излизат срещу мен за победа, заяви шотландецът, който завърши срещата с 25 уинъра, но само с 15 успешни излизания на мрежата от 35 опита.

В следващия кръг Мъри ще трябва да играе с 22-годишния американец Доналд Йънг, който влезе с уайлдкард, а двамата имат среща по-рано тази година на Индиан Уелс. Йънг продължи с изненадите и елиминира Хуан Инасио Чела от Аржентина, който е поставен под номер 24 в основната схема, без да му даде сет- 7:5, 6:4, 6:3.

Освен Йънг, още двама американци продължават напред в турнира и това са ветеранът Анди Родик, както и Джон Иснър.

Родик, който е с най-сериозна визитка от американците в момента и шампион от този турнир преди 8 години, се наложи над Жюлиен Бенето (Франция) с 6:1, 6:4, 7:6 (7:5).

Четвъртият американец- Марди Фиш, който заема най-висока позиция в турнира, вече се класира за четвъртия кръг, но той се движи в другата част на основната схема.

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост