3. Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис в Чехия

Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис в Чехия

Той надви Хинек Бартон с 2:6, 6:3, 6:1

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Простейов (Чехия) с награден фонд 118 хиляди евро, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Кузманов победи преминалия през квалификациите представител на домакините Хинек Бартон с 2:6, 6:3, 6:1.

С успеха той си осигури 3240 евро и 20 точки за класацията на АТП, в която заема 208-ата позиция.

29-годишният пловдивчанин започна лошо мача и допусна изоставане от 1:3. При 2:3 той пропиля пет шанса да изравни при сервис на 19-годишния си съперник, а след това Бартон, който е 717-и в световната ранглиста, не му даде повече гейм до края на първия сет.

Във втората част българинът поведе с 3:0 и запази преднината си, за да изравни резултата.

Пловдивачинът започна с пробив и аванс от 2:0 и в решаващия трети сет и приключи срещата при 6:1 след точно два часа.

Следващият съперник на Кузманов ще бъде Франсиско Комесана (Аржентина), 241-и в класацията на АТП. Двамата не са играли досега.

Сабаленка амбицирана да остане №1

Арина Сабаленка е амбицирана да запази първото си място в световната ранглиста по тенис за жени възможно най-дълго

Осака пропуска финалите на Били Джийн Кинг

Наоми Осака ще пропусне финалите за Купата на Били Джийн Кинг следващия месец в Испания поради контузия

Вики Томова запази мястото си в световната ранглиста

Виктория Томова запази 49-ата си позиция и остава в топ 50 на световната ранглиста по тенис

Григор се изкачи до 9-о място в ранглистата

Григор Димитров се изкачи на деветото място в седмичната ранглиста на Асоциацията на професионалните тенисисти

Вики Томова във втория кръг в Токио (ВИДЕО)

Първата ракета на България при жените Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове УТА 500 в Токио

Григор Димитров след загубения финал: Последните месеци бяха много трудни