3. Карим Дарвиш спечели скуош турнира в Ал Хобар, оглавява ранглистата

Карим Дарвиш спечели скуош турнира в Ал Хобар, оглавява ранглистата

Египтянинът Карим Дарвиш спечели турнира по скуош в Ал-Хобар (Саудитска Арабия) с рекордния за този спорт награден фонд от 250 000 долара. На финала Дарвиш, който от 1 януари ще оглави световната ранглиста, победи втория в схемата Грегори Готие от Франция с 11:9, 11:5, 3:11, 11:8 за 52 минути игра.

25-годишният Готие поведе в първия гейм с 6:5, но след това допусна серия от четири грешки и на практика подари частта на съперника си, пише racketi.com. Във втория Дарвиш беше в стихията си и лесно поведе с 2-0 гейма. Французинът бе безкомпромисен в третия. Четвъртата част бе най-дългата – 16 минути. Публиката бе изцяло за арабския скуошист и го аплодираше по половин минута след всяка точка. При 8:8 се стигна до 6 преигравания (лет), преди Дарвиш да спечели точка, а след това и заключителните две.

„Това е най-великият момент в моята кариера, за който съм работил цял живот – заяви Карим, който получи купа във формата на ракета със скъпоценни камъни и чек за 37 400 долара. – Публиката беше великолепна и ми помогна много. Четвъртият гейм беше много изравнен, но успях да спечеля важните разигравания в края му. Благодаря на моето семейство и моя треньор Амир Уаги”.