3. Императорът Надал отново покори Вечния град

Императорът Надал отново покори Вечния град

Това е 15-а титла от сериите „Мастърс” за Надал, испанецът изпревари Роджър Федерер, който има 14. Лидер е легендарният Андре Агаси със 17.

Световният номер 1 Рафаел Надал спечели тенис турнира в Рим. В страхотен финал испанецът победи миналогодишния шампион в италианския град и най-големия си противник на червени кортове в последно време Новак Джокович със 7-6 (2), 6:2 за 2:03:16 часа игра.

Това бе 15-а титла от сериите „Мастърс” за Надал. Испанецът изпревари Роджър Федерер, който има 14 и му остават само три до достигане на рекордьора Андре Агаси, който има 17. Също така испанецът завоюва четвърто отличие от Рим. Миналата година той отпадна още в първия си мач, след като игра с контузия в палеца срещу Хуан Карлос Фереро.

Срещата би могла да се опише най-кратко със следните думи – истинско зрелище, радост за окото. Двамата тенисисти направиха невероятни разигравания и феновете по трибуните останаха изключително доволни от финалния сблъсък.

Надал започна взривно двубоя и направи пробив още в първия гейм. Последва стабилизиране в играта на Джокович и двамата не се пробиха повече пъти до 5-4. Тогава, при сервис на Надал, сърбинът изигра гейма на турнира си показа изключителна защита зад основната линия. След няколко равенства накрая Джокера изравни резултата - 5-5. След невероятното изравняване обаче Джокович подари следващия гейм на съперника си.

Ноле обаче не се отказа. Сърбинът показа страхотен характер и психика и успя да вкара в тайбрек сета. В него Ноле започна добре и поведе в резултата, но след три много глупави грешки при удобни топки, даде инциативата на Надал, който показа защо е номер 1 и взе сета след 7:2 точки.

Във втория сет, който започна много тежко, с дълги и безумни разигравания, Рафа записа пробив за 3-2, а в осмия гейм отново направи пробив и стигна до крайния успех с 6-2.

След края на мача, по време на награждаването, Джокович бе помолен да изпълни някои от своите си комични номера. Ноле не се поколеба и след като благодари на добър италиански, научен заради обичта си към този език, показа имитация на Рафа, с което разсмя шампиона и всички на централния корт в Рим.