3. И Азаренка не можа да спре Сафина на „Ролан Гарос”

И Азаренка не можа да спре Сафина на „Ролан Гарос”

Рускинята победи с 1-6 6-4 6-2 талантливата Виктория Азаренка и вече е на полуфинал на „Ролан Гарос”.

Лидерът в световната ранглиста при жените Динара Сафина продължава победния си път към първа титла от Големия Шлем. Рускинята победи с 1-6 6-4 6-2 талантливата Виктория Азаренка и вече е на полуфинал на „Ролан Гарос”.

Дългокраката блондинка от Беларус започна много добре срещата и само за 23 минути успя да вземе 6 гейма на Сафина, печелейки първия сет, след като до момента сестрата на Марат Сафин бе загубила само 5 гейма в 4 мача. Азаренка допусна само една непредизвикана грешка, а всички в играта й се получаваше.

Това нямаше как да не бъде сигнална лампа за Сафина, която започна да играе далеч по-добре във втория сет. Динара поведе с 4-1 гейма и водеше 40:0 на свой сервис, когато последва нов спад. Тя направи две двойни грешки и в крайна сметка бе пробита, а след това още веднъж, което върна Азаренка в сета. Сафина обаче запази концентрация и след нов пробив вкара мача в трети сет.

Той също тръгна по фантастичен начин за нея. Сафина поведе с 2-0 гейма, а след това не даде никакъв шанс на Азаренка да излезе от дупката. Белорускинята имаше шанс при 3-2 за Сафина и 30:30, но две наивни грешки показаха, че това няма да бъде нейният ден. Сафина взе следващото подаване на своята опонентка и след 1:52 часа игра се класира на полуфинал, където очаква победителката от двубоя между Мария Шарапова и Доминика Цибулкова.