Хуркач преодоля Умбер, палачът на Руне също продължава в Мелбърн

Лесни победи за двамата в третия кръг на турнира

Хуберт Хуркач и квалификантът Артур Казо си осигуриха мач помежду си на осминафиналите на Australian Open, след като елиминираха съответно Юго Умбер (3:6, 6:1, 7:6(4), 6:3) и Талон Грикспоор (6:3, 6:3, 6:1).

Хуркач загуби първия сет от Умбер, след като допусна пробив за 2:4. Други пробиви в първата част нямаше и французинът я спечели с 6:3.

Вторият сет бе безпроблемен за поляка, който проби във втория и четвъртия гейм, с което спечели сета с 6:1. Третият сет бе далеч по-драматичен. Двамата си размениха по брейк – Хуркач проби в петия гейм, а Умбер в десетия – 5:5. Стигна се до тайбрек, в който полякът надделя със 7:4.

Един пробив бе достатъчен на Хуберт Хуркач да спечели четвъртия сет с 6:3 и след 2 часа и 46 минути игра се класира за следващия кръг.

Артур Казо реализира общо 5 пробива срещу 31-вия в света Талон Грикспоор, който не реализира нито един и след 1 час и 47 минути французинът спечели, за да стигне до осминафиналите на турнира.

Джокович обърна австралиец на "Уимбълдън"(ВИДЕО)