3. Хуан Монако изхвърли Анди Мъри от „Мастърс 1000” в Рим

Хуан Монако изхвърли Анди Мъри от „Мастърс 1000” в Рим

Световният номер 4 Анди Мъри отпадна още след първия си мач на „Мастърс 1000” турнира в Рим, след като бе победен с 6-1 3-6 5-7 от аржентинеца Хуан Монако.

Мъри започна по отличен начин срещата и набързо успя да вземе първия сет, показвайки добро качество на игра, каквото демонстрира на турнира в Монте Карло преди седмица. Постепенно обаче Монако взе инициативата и се възползва от грешките на британеца. Мъри не сервираше по най-добрия начин и Монако успя да наложи волята си , за да изравни резултата. В третия сет аржентинецът започна с ранен пробив, а след това поведе за 4:2. Мъри успя да върне пробива, изравни за 4:4, но при 5:5 загуби подаването си без да вземе и точка.

В следващия гейм при 15:15 шотландецът допусна много груба грешка на мрежата, която сякаш дойде в знак, че това не е неговият ден. Монако не можа да реализира първия си мачбол, но при втория натисна Мъри със силен форхенд в дъното на корта, а опитът на Анди за минаващ удар спря в мрежата. Така Мъри загуби голяма част от шансовете си да изпревари Новак Джокович и да превземе третото място. Все пак британецът има шанс да го стори, тъй като Ноле ще трябва да защитава 1000 точки като победител в турнира от миналата година. Монако ще играе с хърватина Марин Чилич в следващия кръг, който победи с 6-0 5-7 6-2 белгиеца Кристоф Рошу.

Бързи факти:
Двамата направиха по 6 пробива
Мъри спечели 93 точки, Монако 90
Британецът имаше предимство в показателите на първи и втори сервис - 64/41 срещу 57/33, но загуби мача