3. Хърбати отпадна безславно в София

Хърбати отпадна безславно в София

Достигалият до номер 12 в световната ранглиста Доминик Хърбати отпадна на осминафиналите на тенис турнира "Загорка Къп" с награден фонд 85 000 евро. Словакът отстъпи на 21-годишния Александер Сидоренко от Франция с 3:6, 1:6 за точно един час игра.

Достигалият до номер 12 в световната ранглиста Доминик Хърбати отпадна на осминафиналите на тенис турнира "Загорка Къп" с награден фонд 85 000 евро. Словакът отстъпи на 21-годишния Александер Сидоренко от Франция с 3:6, 1:6 за точно един час игра.

Сидоренко проби съперника за 5:3 и после сервира успешно за сета. Двамата си бяха разменили по един брейк в първите два гейма в мача.

Роденият в Санкт Петербург тенисист започна втората част с пробив на подаването на 31-годишния Хърбати. След това направи още два и приключи с лекота мача.

На четвъртфиналите юношеският шампион от Откритото първенство на Австралия през 2006 г. Александер Сидоренко очаква победителя от мача на номер три в схемата Каранушич (Хърватия) с квалификанта Бурдзи (Италия).