3. Гулбис се класира за финала в Делрей Бийч

Гулбис се класира за финала в Делрей Бийч

Латвиецът ще спори за трофея с хърватина Иво Карлович

Гулбис  се класира за финала в Делрей Бийч

Латвиецът Ернестс Гулбис се класира за първия си финал на турнир от календара на ATP. 21-годишният тенисист се наложи с 6-4, 6-4 над финландеца Ярко Ниеминен в полуфиналите на турнира в Делрей Бийч.

Мачът бе прекъснат заради дъжд при резултат 6-4, 5-4 в полза на латвиеца. Гулбис не загуби концентрация след подновяването на играта и бързо стигна до победата. При 40:15 в своя полза той приключи двубоя с много силен ас.

Гулбис ще спори за титлата с 208-сантиметровия хърватин Иво Карлович. Поставеният под номер 2 в схемата Карлович разби за 59 минути американеца Марди Фиш с 6-2, 6-3, след като на четвъртфиналите елиминира друг представител на САЩ - Джеймс Блейк.

Срещу Фиш, машината за асове Карлович направи скромните за него 7 директни точки от начален удар, но бе изключително стабилен в своите подавания, като не даде нито една точка за пробив на противника си. За Карлович това е първи финал след турнира на трева в Нотингам през 2008 година, когато хърватинът спечели титлата.