3. Григор приключи в Лондон след загуба от Фелисиано Лопес

Григор приключи в Лондон след загуба от Фелисиано Лопес

Българската надежда за пробив в мъжкия тенис нямаше ден и загуби с 2-6, 4-6 от поставения под номер 8

Българската надежда за пробив в мъжкия тенис Григор Димитров приключи участието си на турнира на трева в „Куинс Клъб”, Лондон, с награден фонд 613 000 евро.

Нашият представител загуби с 2-6, 4-6 от поставения под номер 8 Фелисиано Лопес във втория кръг на състезанието. Вчера 18-годишният Димитров победи Алекс Богданович.

Така Григор защити точките си от миналата година, когато отново стигна втория кръг и загуби драматично от Жил Симон.

Постоянната промяна на времето и липсата на шанс оказаха лошо въздействие днес на българина. Oсвен това испанецът реализира силата на едно много коварно оръжие - бекхендът слайс, който на трева е изключително неприятен, не отскача и почти не може да се атакува.

При 2-2 в първата част мачът бе прекратен заради дъжд. Един час след това срещата отново бе подновена. Нашият тенисист обаче стартира с лош сервис гейм и Лопес направи пробив. При 2-4 талантът допусна още един брейк и след това левичарят затвори сета с 6-2.

Във втората част нашият тенисист стоеше по-добре на корта от началото. В първите два гейма той си взе лесно подаването, както правеше обаче и Лопес. При 3-3 Григор се забърка сам в неприятности, но не допусна пробив.

Най-интересните моменти на мача се случиха накрая. При 4-4 Григор се изправи пред три брейкпойнта – 0:40. Той отрази майсторски два (с ас и уинър), но в третата точка допусна двойна грешка и загуба сервиса си.

Точно когато всички очакваха железният в своя сервис Лопес да вземе без проблем последния гейм, се случи така, че Григор имаше три брейкпойнта след два страхотни ретура и една грешка на своя опонент. В следващите пет точки обаче Лопес бе непогрешим и с няколко прекрасни удара и помощта на сервиса си затвори мача.

За достигането си до втория кръг Григор няма да загуби точките си от предишната година и ще вземе 5430 евро от наградния фонд. В Англия Димитров бе с новоназначения си треньор от академията на Патрик Муратоглу - Питър Макнамара (бивш наставник на Марк Филипусис), както и от своята приятелка Симона.

Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP