3. Фернандо Гонсалес отстреля Виктор Ханеску и отиде на четвъртфинал

Фернандо Гонсалес отстреля Виктор Ханеску и отиде на четвъртфинал

Чилийският тенисист Фернандо Гонсалес надигра представителят на Румъния Виктор Ханеску в три сета с 6-2, 6-4, 6-2, с което достигна четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция за трети път в кариерата си.

Следващият опонент на 12-я в основната схема Гонсалес ще бъде Анди Мъри или хърватинът Марин Чилич.
Резултатът в днешния двубой едва ли бе под въпрос, след като Гонсалес, който през 2003 г. отпадна от Хуан Карлос Фереро и Роджър Федерер на същата фаза миналата година, проби на два пъти в първите четири гейма на първия сет и отвори преднина от 4-0.

Благодарение на страхотния си форхенд Гонсалес успя да принуди румънеца да спринтира от единия до другия край на корта, при което чилиецът затвори първия сет след само 25 минути.

Пробив в деветия гейм на се оказа достатъчен за решаването на втория сет, а свирепите подавания не секнаха и в третата част на двубоя. Гонсалес, чието най-добро класиране на турнир за Големия шлем е второ място след Роджър Федерер на Australian open през 2007 г., проби опонента си за пореден път в седмия гейм, за да увеличи преднината си до 5-2. Гонсалес затвори мача с 50-я си уинър и сложи край на мъките на Ханеску след 87 минути игра.