3. Федерер започна със загуба 2010 г.

Федерер започна със загуба 2010 г.

Робин Сьодерлинг прекъсна магията и победи световния номер 1 в 13-ия си опит

Световният номер 1 Роджър Федерер загуби в първата си среща от демонстративния турнир в Абу Даби „Капитала Уърлд Тенис Чемпиъншип”. Носителят на 15 титли от Шлема игра срещу Робин Сьодерлинг директно от полуфинал на състезанието, а при победа щеше да чака победителя от другата двойка между Рафа Надал и Давид Ферер.

Изненадващо, шведът постигна знаменателната си първа си победа в 13 опита срещу световния номер 1, след като го надигра с 6-7(6), 7-6(1), 6-2.

Така туристите в Абу Даби, дошли за Нова година, ще пропуснат шанса да видят евентуално Федерер срещу Надал във финала на състезанието.

Федерер и Сьодерлинг изиграха добър мач в първия ден на 2010 г., но шведът успя да вземе малко повече от важните точки. В първия сет швейцарецът бе много стабилен и в тайбрека спаси сетпойнт, преди да вземе първата част.

Във втората обаче допусна голяма грешка, след като поведе с пробив и позволи на Сьодерлинг да го върне. Така нещата стигнаха до тайбрейк, където световният номер 1 не взе нито една точка от свой сервис и загуби с 1:7.

В третата част шведът направи пробив, Федерер стигна до три поредни брейкпойнта в следващия гейм и още един, пропуснат при равенство, преди неговият опонент да се измъкне от ситуацията и да вземе подаването си.

До края на мача Федерер игра само сервис мрежа при своите две подавания и единият път допусна пробив, което доведе до 6-2 в полза на световния номер 8.

Така Робин ще чака Рафа Надал или Давид Ферер на финала и ако победи ще прибере премия от 250 000 долара.