3. Федерер с голям тест преди Мелбърн

Федерер с голям тест преди Мелбърн

Фед Експрес победи в много труден мач латвиеца Ернест Гулбис с 2:1 сета

Световният номер 1 в тениса Роджър Федерер се класира за полуфиналите на турнира на твърди кортове в Доха, Катар, след като надигра изключително трудно представителя на Латвия Ернест Гулбис с 2:1 (6-2, 4-6, 6-4) сета в интригуващ мач. На последното стъпало преди финалния двубой, швейцарецът ще се изправи срещу победителя от двойката Николай Давиденко – Иво Карлович.

Двубоят започна изключително силно за Федерер, който наложи убийствено темпо още от първите разигравания. Ударите на швейцареца от основната линия бяха много сигурни, а младият латвиец трудно им намираше противодействие. В крайна сметка Роджър затвори безпроблемно първата част при резултат 6-2 гейма.

Вторият сет отново започна добре за Фед Експрес, който успя да направи пробив още в първото подаване на своя опонент. След това обаче талантливият Гулбис се активизира и заигра на върха на възможностите си. И първият, и вторият му сервис стана изключително стабилен и именно с него той тормозеше непрестанно швейцареца. В хода на сета Гулбис проби подаването на Федерер, а при 5-4 и сетбол в своя полза, той затвори втората част с перфектен удар от бекхенд, пращайки срещата в трети, решителен, сет.

В него Гулбис продължи да натиска далеч по-именития си съперник. При 2-2 гейма швейцарецът успя да пробие подаването на талантливия латвиец и всички помислиха, че двубоят е приключил. Не на това мнение обаче бе Ернест, който веднага направи рибрейк и изравни за 3-3. Двамата взеха по още един свой сервис гейм, преди Роджър да пробие за 5-4. Световният номер 1 не срещна повече трудности и взе последното си подаване на 15, с което затвори сета, спечели мача и се класира за полуфинала, където чака Давиденко или Карлович.