Джокович громи шампиона на София Оупън

Експресен успех за сърбина

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите при мъжете по безапелацонен начин.  Носителят на 10 титли от турнири и защитаващ трофея от миналогодишното издание на надпреварата постигна експресна победа на 19-ия в света и шампион на последното издание на София Оупън - Адриан Манарино от Франция с 6:0, 6:0, 6:3. Двубоят продължи 1 час и 46 минути.

За място на полуфиналите на турнира Джокович ще играе с победителя от мача между 7-ия в света и схемата Стефанос Циципас от Гърция и Тейлър Фриц от Съединените щати.

При дамите четвъртфиналистка е втората в света Арина Сабаленка от Беларус, елиминирала на осминафиналите 442-ата в ранглистата Аманда Анисимова от Съединените щати с 6:3, 6:2.

Следващата противничка на Сабаленка ще определят Барбора Крейчикова от Чехия и детето-чудо на руския тенис Мира Андреева.

Продължава и американката Коко Гоф, победила Магдалена Фрех от Полша с 6:1, 6:2.

На четвъртфиналите Гоф ще премери сили с украинката Марта Костюк, победила Мария Тимофеева от Русия с 6:2, 6:1.