3. Двойна грешка се оказа рубиконът в битката на Ферер и Гонсалес на полуфиналите в Каталуния

Отново същите испанци ще повторят финала от 2008-а на централния корт в Барселона

Давид Ферер е съперникът на Рафа Надал във финала на турнира в Барселона. Това стана, след като испанецът победи в драматичен и много красив мач накрая Фернандо Гонсалес с 2-6, 6-2, 7-6(5).

По този начин ще се повтори финалът от миналата година, когато отново се срещнаха същите двама добри приятели. Тогава Надал спечели в три сета.

В днешния мач известният като Гонзо в родината си чилиец стартира страхотно и смаза в първия сет съперника си. Във втория Гонсалес се разконцентрира и започна да допуска глупави грешки, които на фона на постоянството на ударите на Ферер, изглеждаха като истински трап между двамата. Така представителят на домакините изравни сетовете.

В решаващата част играта се подобри и стигна много високо ниво. Подкрепян от публиката, Давид Ферер първи направи пробив. Испанецът запази подаването си при 4-2 в един изключително тежък гейм. Тогава изглеждаше, че Ферер е пречупил съперника си, но Гонсалес изобщо не мислеше така. Чилиецът раздаваше форхенди навсякъде, докато Ферер въртеше непрестанни спринтове от едната до другата страна на корта.

Някъде между драматичните точки Гонсалес счупи с ярост ракетата си, след което я подари на едно момче от публиката, което я вееше гордо като знаме след това.

След като един се спаси, при 5-3 обаче Ферер не можа да направи нищо, след като бе пробит на нула от Гонсалес, който направи перфектния гейм от началото на мача. Така двамата стигнаха и до тайбрек, в който изглеждаше, че чилиецът е фаворит.

Въпреки по-добрата си в последните геймове игра обаче, Фернандо изневери на феновете си. След няколко пропуснати златни възможности и изоставане с мини пробив, Гонсалес най-накрая намери себе си и изравни до 5:5 точки. Тогава обаче той стори възможно най-лошото – направи двойна грешка, с която подари мачбола на Ферер. Испанецът продължи да връща топката и чакаше хитро Гонсалес да допусне грешка. Така и стана и щастливият испанец се класира заслужено за втори пореден път на финала.