3. Две титли за Виктория Томова от държавното първенство за юноши

Две титли за Виктория Томова от държавното първенство за юноши

Поставената под номер 1 тенисистката от ТК Левски Виктория Томова е победител в държавното първенство по тенис за девойки до 14 години “Девин Къп”, което се проведе на кортовете на ТК Дема, предаде репортер на Novsport.com.

На финала тя надделя над Джулия Терзийска от ТК Дема с 6:2, 6:1.

Томова, която е шеста в Европа, затвърди статута си на фаворитка, като в целия турнир не загуби сет. 14-годишната тенисистка продължи с отличните си изяви, след като през последните седмици записа титла и финал на първите си международни турнири за девойки до 18 години. Виктория триумфира и на двойки на държавното първенство. Тя и Цвета Димитрова победиха на финала с 6:0, 6:3 Джулия Терзийска и Анастасия Николова.

При момчетата титлата спечели поставеният под номер 6 Вилиан Петров, който на финала обърна Петър Атанасов до крайното 5:7, 6:2, 6:1.