3. Дел Потро отстрани Надал, изправя се срещу Родик на полуфинала

Дел Потро отстрани Надал, изправя се срещу Родик на полуфинала

Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро се класира за полуфиналите на турнира „Роджърс къп”, след като елиминира миналогодишния шампион Рафаел Надал. Поставеният под номер 6 в основната схема Дел Потро надигра втория в световната ранглиста със 7-6 (5), 6-1.

Първият сет бе много оспорван и в крайна сметка трябваше да се реши в тайбрейк-а. Испанецът Надал поведе с 5:2 точки и вече се виждаше победител, но след това направи серия от непредвидени грешки, което позволи на аржентинеца да изравни резултата. Дел Потро поведе след с 6:5 след воле от форхенд, а след това от с ас спечели гейма.

Във втория сет аржентинецът проби в първия и третия гейм,поведе с 4:0 и до края на позволи на надал да се върне в мача. На полуфиналите Дел Потро ще се изправи срещу Анди Родик, като това ще бъде повторение на финала между двамата от преди седмица във Вашингтон.