3. БРАВО! Янаки Милев изравни резултата срещу Салвадор - 1:1

БРАВО! Янаки Милев изравни резултата срещу Салвадор - 1:1

Българинът записа победа на сингъл

България изравни резултата срещу Салвадор на 1:1 победи в мач от Световна група II за Купа "Дейвис". Двубоят се играе при перфектни условия на кортовете ТК „Локомотив" в гр. Пловдив.  Във втората среща на сингъл Янаки Милев победи с 6:3, 4:6, 6:3 Сезар Крус. Срещата продължи 2 часа 31 минути.

Милев спечели четири поредни гейма от 2:3 до 6:3 в първия сет. Във втората част Янаки допусна пробив за 4:5 и загуби с 4:6. Българинът поведе с 5:1 в третия сет и го спечели с 6:3.

По-рано днес Пьотр Нестеров отстъпи с 3:6, 3:6 от Марсело Аревало (шампион в мъжките двойки на "Ролан Гарос" през 2022 и 2024 година и полуфиналист при дуетите на Откритото първенство на САЩ по-рано през този месец).

Утре от 16.00 часа е срещата на двойки, а след това са двата последни сингъла.

България е в състав Пьотр Нестеров (21 г.), Янаки Милев (20 г.), Александър Донски (26 г.), Илиян Радулов (19 г.) и Иван Иванов (15 г.).

Капитан на България е Валентин Димов, а Тихомир Грозданов е помощник треньор.

При победа България ще играе през февруари следващата година за изкачване в Световна група I. При загуба, пак през февруари 2025-а, ще трябва да премине през бараж за оставане в Световна група II.

Срещата за Купа Дейвис се провежда с подкрепата на Министерство на младежта и спорта, Министерство на туризма, Top rent-a-car, Bluum, TIS group и други.

Германка спечели най-дългия мач при жените от над десетилетие

Зигемунд надви тайландка след битка, продължила повече от 4 часа

Вики Томова бие на двойки

Нестеров започна с победа в Румъния

Трябваше ли Камелия да пее за Джокович в „Арена 8888“? (ВИДЕО)

Еднолично ли DJ Мартен реши да не пуска "Луда по тебе" дори по уредбата?

Джокович: За мен е чест да бъда тук, всичко е чудесно заради вас(ВИДЕО)

"Щастлив съм да съм в София пред вас", заяви Ноле

Гришо: Винаги се вълнувам, когато играя пред вас

Българинът благодари на публиката в София

Кузманов отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в Румъния

Българинът отстъпи с 6:2, 6:7(4), 5:7 пред намиращия се зад него в ранглистата Мигел Дамас

Гришо победи Джокович след 2-часово шоу с усмивки и красив тенис в София (ВИДЕО)