БРАВО! Гришо тръгна с "чиста" победа (ВИДЕО)

Българинът отстрани руснака Карацев

Григор Димитров стартира по перфектен начин участието си на "Аустрелиън Оупън"! Българинът победи руснака Аслан Карацев със 7:6 (3), 7:5, 6:2 за 2,30 часа. По този начин българинът си осигури участие във втория кръг на тенис турнира от Големия шлем, където ще срещне сърбина Ласло Джере, 68-и в световната ранглиста.

Мачът на Гришо се игра при адска жега в Мелбърн - температурата надвишаваше 35 градуса. Това не попречи на българина да отстрани съперника си, който го елиминира на четвъртфиналите през 2021 година.

Ако Гришо преодолее Джере, то в трети кръг най-вероятно ще срещне рекордьора по титли в Австралия Новак Джокович. Благодарение на днешната си победа Григор ще се изкачи с едно място в световната ранглиста и ще бъде 27-ми с 1395 точки, а 26-ият Денис Шаповалов има 1515 в актива си.

В мача с Карацев българинът имаше сериозна съпротива само в първия сет, където се стигна до тайбрек, без пробиви. Там, обаче нашият тенисист бе на висота и спечели след 52 минути игра. Във втория сет българинът проби при 5:5, след което взе подаването си и поведе с 2:0. В последния сет се стигна до пробив при 2:2, след което Григор Димитров с лекота затвори мача и се класира за втория кръг на "Аустрелиън Оупън".

Джокович обърна австралиец на "Уимбълдън"(ВИДЕО)