3. България победи Унгария за Купа "Дейвис"

България победи Унгария за Купа "Дейвис"

България успя да запише първа победа срещу Унгария в Купа "Дейвис". Тенисистите ни поведоха с 3:1, след като Григор Димитров победи първата ракета на съперниците ни Атила Балаш в двубой, минал през много обрати и завършил и 7-6 (3), 3-6, 6-3, 3-6, 6-0. 17-годишният ни талант успя да спечели първия си петсетов мач на сингъл в кариерата. Успехът срещу Унгария е в първия кръг на група 2 на зона Европа/Африка на неофициалното световно първенство по тенис за мъже. Във втория кръг нашият отбор ще играе срещу Латвия през юли.

България записа  първа победа срещу Унгария в Купа "Дейвис". Тенисистите ни поведоха с 3:1, след като Григор Димитров победи първата ракета на съперниците ни  Атила Балаш в мач с много обрати  7-6 (3), 3-6, 6-3, 3-6, 6-0. 17-годишният ни талант успя да спечели първия си петсетов мач на сингъл в кариерата си. Победата срещу Унгария е в първия кръг на група 2 на зона на неофициалното световно първенство по тенис за мъже. Във втория кръг нашият тим ще играе срещу Латвия през месец юли.

Атила Балаш, който е номер 307 в света, сериозно затрудни Григор Димитров, но благодарение на своите качества  нашето момче, а така също и неговата борбеност му помогнаха за крайния успех. В равностоен първи сет Гришо на няколко пъти  трябваше да спасява възможности за пробив, но удържа натиска и се стигна до 6:6. В тайбрека, Димитров доминираше и спечели със  7-3 точки. Унгарецът заигра значилно по-агресивно във втория сет, което затрудни българина. Димитров, който в петък направи 39 аса, но в тази среща сервиза не бе на необходимото ниво.  Балаш демонстрира много стабилен начален удар в сравнение с петък. Унгарецът направи пробив в четвъртия гейм и взе аванс, който се запази до края.

Григор промени играта си в следващия сет и започна с три поредни гейма. Той  показа някои от най-добрите си удари и закономерно бе по-силният тенисист на корта. При резултат  4:1, пропусна две възможности за пробив, което видимо го ядоса. Димитров допусна да бъде пробит на нула, след който не издържа и счупи ракетата си. Въпреки спада 17-годишният номер 1 при юношите за миналата година успя да се върне в мача и веднага върна пробива, а в следващия гейм се оправи обърна от 0:30, за да приключи сета.

Четвъртата част обаче не бе от най-добрите за Григор, който в определени мигове не успяваше да се справи със агресивната  играта на своя съперник. Той пропусна две възможности за пробив в петия гейм, а в следващия загуби своето подаване. Унгарецът измъкна някои тежки гейма и стигна до заслужен успех с 6:3 в четвъртия сет. В решителната пети Гришо бе изключително добър. Той поведе отново с  3:0 до първата пауза след отлична игра и пробив, като продължи в този дух и до края на сета. Той даде само един гейм на съперника си и демонстрира добра физическа и психическа издръжливост в решителните мигове.
ОБЗОР: Само Алкарас бие за Европа на "Лейвър Къп"