3. Австралия сe доближи до финала на ''Хопман Къп''

Австралия сe доближи до финала на ''Хопман Къп''

Домакините от Австралия победиха САЩ в двубой от турнира за смесени отбори "Хопман Къп" в Пърт. В първата среща Саманта Стоусър се наложи над 18-годишната Мелани Оден с 6:2, 6:4, след което Лейтън Хюит победи Джон Айснър с 6-1, 7-5, за да направи резултата непреодолим - 2:0.

Австралия трябва да победи Испания в четвъртък, за да стигне до финала, докато янките загубиха всякакви шансове за преминаване на квалификациите с това поражение.

В двубоя си срещу младата Оден, Стоусър демонстрира тениса, който игра през по-голямата част от 2009 г. и който я изкачи на 13-oто място в световната ранглиста. Австралийката стигна до успеха срещу американската си опонентка за 70 минути.

Хюит пък взе първия сет срещу Айснър само за 26 минути, а във втория имаше известни затруднения, преди да стигне до крайния успех.