3. Анди Мъри с мъка на полуфинал в Синси

Анди Мъри с мъка на полуфинал в Синси

Световният номер две в мъжкия тенис Анди Мъри се пребори с упорития французин Жулиен Бенето за да се класира за полуфиналите на тенис турнира в Синсинати.

В първия сет Бенето върна летящия шотландец на земята, но Мъри успя да се съвземе в оставащите две части и отстрани преминалия квалификациите като „щастлив губещ” французин – 4-6, 6-3, 6-1.

22-годишният британец очаква следващото си препятствие по пътя към финала. То ще се изрази в лицето на победителя от мача между швейцарският номер едно Роджър Федерер и австралиецът Лейтън Хюит.

В останалите четвъртфинали Новак Джокович играе срещу Жил Симон, докато Рафа Надал се изправя срещу Томас Бердих.

Представянето на Мъри в първия сет бе най-слабото от доста време насам. Той осъществи пробив със седем поредни точки за 3-2, но веднага след това „върна жеста”. Бенето, който оживя в епична тричасова битка срещу Гийермо Гарсия-Лопес в четвъртък продължи да атакува, а каузата му бе подпомогната от 20-те непредизвикани грешки на Мъри до 10-я гейм.

Бенето отмъкна сетпойнт, след шестата за деня двойна грешка от страна на Мъри, който избухна в нервни викове след края на първия сет.

След кратък и неползотворен спор с арбитъра настроението на Мъри се скапа още повече и след това той не успя да вкара силен форхенд и изостана с 0-2 в началото на втория сет. Бенето бе на път да вземе още един голям скалп, преди Мъри да върне брейк в третия гейм след забележително разиграване от общо 53 удара. В крайна сметка шотландецът се върна в мача след грешка на Бенето.

Мъри осъществи още един пробив, този път крещейки от задоволство и облекчение. Трети пробив в рамките на сета го затвърди в полза на втория в света. С пробив започна и първия гейм на решителния сет. Поредният продължителен мач започна да си казва думата върху играта на 27-годишният французин, но той не спря да се бори. Въпреки това Мъри  не пое никакви рискове, повеждайки с 40-0 в четвъртия гейм. По-добрата физическа форма на Мъри се оказа решаваща за крайния изход на мача. Той премина с лекота през последните геймове, които се оказаха едностранни по отношение на играта.