3. 36-годишна победи Цвети в Палермо

36-годишна победи Цвети в Палермо

Американката Джил Крейбас победи с 2-6, 6-2, 6-2 и продължава на 1/4-финалите

Цвети Пиронкова загуби мача си във втория кръг на турнира в Палермо с награден фонд 220 000 долара. Полуфиналистката от Уимбълдън бе елиминирана в три сета от 36-годшната американка Джил Крейбас с 6-2, 2-6, 2-6. Цвети игра страхотно в първия сет, но след това всичко се обърка и позволи да бъде обърната във втория и третия сет.

Началото на първия сет не предвещаваше проблеми в мача за нашето момиче. Цвети взе набързо своя първи гейм, след което проби, за да стигне до преднина 2:0. На нейно съжаление тя не успя да затвърди пробива и резултатът бе намален до 2-1 от Крейбас. Това изобщо не притесни полуфиналистката от Уимбълдън и тя направи още един пробив, след което даде само още един гейм на противничката си и затвори първата част с 6-2.

Вторият сет обаче не започна добре за Цвети. Тя загуби подаването си, след което Крейбас затвърди пробива си и поведе с 2-0. След това играта се водеше гейм за гейм до 4-2, когато отново Пиронкова не успя да вземе подаването си, а след това за 36-годишната американка бе лесно да затвори сета и да изравни резултата в мача – 1:1.

Окрилена от страхотното си представяне във втория сет Крейбас продължи добре и в третия. В началото двете взеха подаванията си за 1-1, но след това ситуацията стана много неприятна за българката. 36-годишната Крейбас наниза три поредни гейма и поведе убедително с 4-1. При този резултата Цвети върна един пробив, но отговорът на американката бе светкавичен и тя също проби, за да направи 5-2. Последният гейм не бе проблем за опитната тенисистка и тя спечели с 6-2, 2-6, 2-6.

Така Крейбас продължава на 1/4 –финалите, където тя ще се изправи срещу победителката от мача Корина Дентони (Италия) - Юлия Гьоргес (Германия). Цвети си тръгва с 2 950 долара от наградния фонд и 30 точки за световната ранглиста.