3. 14-годишната Томова прави чудеса на кортовете в Добрич

14-годишната Томова прави чудеса на кортовете в Добрич

14-годишната Виктория Томова се класира за осминафиналите на турнира по тенис за жени "Изида къп" в Добрич

14-годишната Виктория Томова се класира за осминафиналите на турнира по тенис за жени "Изида къп" в Добрич, съобщиха от пресслужабата на надпреварата. Това стана след победа със 7:5, 6:4 гейма над рускинята Юлия Самусева.

Мачът продължи час и 50 минути. В следващия кръг Томова чака победителката от срещата между седмата в схемата Мартина Гледачева и Хюлия Велиева, която е насрочена за сряда от 13 часа на централния корт. Следващият двубой на 14-годишната ни тенис звезда ще бъде в четвъртък. С класирането си за осминафиналите тя си осигури 196 долара и още 1 точка за световната ранглиста при жените. Припомняме Ви, че на турнира в Добрич, Томова вече постигна победи над румънката Карина Гоя и сънародничката си Кристина Хорсикян.

Уникален мач на корт №2 в тенис комплекс "Изида" сътвориха българката, която се състезава за Белгия, Михаела Боев и румънката Йонела-Андрея Йова. Срещата продължи цели три часа, като в решителния трети сет северната ни съседка първо изпусна 3 мачбоула, а след това Боев пропиля мачбоул в тайбрека. Двубоят завърши при резултат 4:6, 6:4, 7:6 за Йова.

За втория кръг на основната схема се класира и българката Надежда Василева, която поднесе първата голямо бомба в турнира. Тя отвя поставената под №4 Кристина-Мадалина Станчу от (Румъния) с 6:4, 6:2. В други две срещи се получиха следните резултати Силвия Желязкова (България) - Диан Шеймол (Франция) 6:1, 6:2 и Анастасия Степу (Молдова) - Ани Вангелова (България) 6:1, 6:2.

В сряда от 10 часа поставената под №1 в схемата Диа Евтимова играе от 10 часа с Изабелла Шиникова на централния корт. По същото време на корт №2 започва мача на поставената под №3 Далия Зафирова и румънката Ингрид-Александра Раду. Двубоят на бившата №145 в света Симона-Юлия Матей от Румъния, която пристигна в Добрич с втори ранкинг, с Лютфия Велиева, пък ще бъде след срещата на Диа.

Надпреварата в Добрич е с награден фонд 10 000 долара.