3. Вашко да Гама смени издънилия се Коринтианс на върха (видео)

Вашко да Гама смени издънилия се Коринтианс на върха (видео)

Вашко разби Гремио с 4:0, докато Коринтианс се препъна у дома с 1:3 от Сантос

Коринтианс за първи път от 17 кръга насам изпусна лидерската позиция в бразилското първенство, след като падна 1:3 на собствен терен от Сантос. Начело вече е отборът на Вашко да Гама, който разгроми Гремио с 4:0. Сао Пауло, който се наложи със същия резултат на Сеара, излезе на 2-а позиция. Така мореплавателите имат 45 точки от 24 мача и водят с 1 пред Сао Пауло и с 2 пред Коринтианс. 4-и е отборът на Ботафого с 41, който завърши 1:1 в супер-дербито на Рио с Фламенго.

Защитаващият титлата си отбор на Флуминенсе остана на 5-о място с 37 точки, след като Баия го победи с 3:0 и прекъсна серията им от три поредни победи. В мача със Сантос домакините от Коринтианс откриха резултата в 12-ата минута, като Лиедсон взриви атмосферата на стадион "Пакеумбу". След това обаче гостите вкараха три безответни гола, като в 37-ата минута Енрике изравни, а Борхес направи 1:2 в 53-ата със своето 17-о попадение от началото на първенството. Нападателят Алан Кардец фиксира крайното 1:3 в 80-ата минута.

Другата лоша новина за домакините е контузията на бившия халф на Спартак (Москва) Алекс, който се сблъска със защитник на Сантос и беше откаран в болницата. Сантос довърши мача с десет души, след като в 71-ата минута авторът на изравнителното попадение Енрике беше отстранен от терена за втори жълт картон. С тази победа Сантос пък се придвижи на 11-о място с 32 точки и вече е доста по-далеч от зоната на изпадащите.

Бившият бразилски национал и един от най-добрите футболисти в света - Ривалдо, вкара едно от попаденията за успеха на Сао Пауло с 4:0 срещу Сеара. Домакините влязоха трудно в мача и дълго време се лутаха пред защитата на гостите, но в края на полувремето вкараха два гола чрез Жуан в 42-ата и Пирниш в 44-ата, които им осигуриха леко второ полувреме. След почивката Казимиро направи 3:0 в 65-ата минута, а а Ривалдо оформи крайното 4:0 в 72-ата.

В Рио де Жанейро Диего Соуза вкара един гол за Васко да Гама, а тимът направи поредица от четири мача без поражение. Тимът все още работи без треньора си Рикардо Гомеш, който беше изписан от болницата след мозъчен удар, но има предписана по-дълга домашна почивка. Елтон в 4-ата, Едер Луиш в 62-ата и Фагнер в 61-ата вкараха другите три гола за Васко.

Най-популярният бразилски отбор Фламенго продължава серията си от 6 мача без победа, като този път приключи 1:1 срещу Ботафого на стадион "Енженао". Уругвайският таран Себастиан Абреу откри резултата за черно-белите в 25-ата минута с глава, забивайки топката от 6 метра. Жаоел изравни за гостите в 5-ата минута на второто полувреме, след като дриблира между няколко защитници на Фого и прати топката в мрежата с удар по земята.

Резултати от 24-ия кръг: Атлетико Гоянензе - Атлетико Минейро 1:0, Васко да Гама - Гремио 4:0, Коринтианс - Сантос 1:3, Сао Пауло - Сеара 4:0, Баия - Флуминенсе 4:0, Атлетико Паранаензе - Фигейрензе 0:0, Авай - Палмейрас 1:1, Ботафого - Фламенго 1:1, Крузейро - Америка Минейро 0:0, Интернасионал - Коритиба 1:1.

Разкриха наследника на Манчини в Саудитска Арабия

Френският треньор Ерве Ренар се завръща начело на националния отбор

Официално: Служебна победа за Нигерия

След драмата на летището в Либия

Манчини разкри защо се раздели със Саудитска Арабия

Бившият селекционер на националния отбор на Саудитска Арабия Роберто Манчини сподели причините за напускането на поста

Интер Маями стартира с победа плейофите на МЛС (ВИДЕО)

Жорди Алба отбеляза красив гол в началото на второто полувреме, за да изведе Интер Маями до победа с 2:1 над Атланта Юнайтед в първия мач от четвъртфинална серия в плейофите на Източната конференция на Мейджър Лийг Сокър (МЛС)

Кабаков свири на Ал Насър при 3:3 с Ал Холуд (ВИДЕО)