3. Скука и 0:0 между Парагвай и Еквадор (видео)

Скука и 0:0 между Парагвай и Еквадор (видео)

След мъките на Бразилия срещу Венецуела и другите два отбора в група "B" на Копа Америка не намериха пътя към мрежата

Парагвай и Еквадор изиграха скучно нулево реми и по този начин всички тимове от група “B” на турнира Копа Америка имат по 1 точка и нито един допуснат или отбелязан гол. Двата отбора последваха примера на Бразилия и Венецуела, които играха преди тях и не направиха нищо запомнящо се на терена.

Парагвай имаше леко предимство в мача, но не можа да го материализира след няколко много добри прояви на вратаря на Еквадор Марсело Елигаса. Първият шанс в мача дойде в 12-та минута и беше за „гуараните” – Марсело Естигарибия проби на скорост по левия фланг, стигна почти до аут линията и върна добре в наказателното поле към Едгар Барето, но неговият мощен шут бе избит в корнер от Елигаса.

В 18-та звездата на немския шампион Борусия Дортмунд Лукас Бариос намери отлично Нестор Отригоса на задната греда, но ударът отблизо на халфа бе спасен с вещина от стража на еквадорците. От своя страна Кристиян Бенитес пропусна най-чистото положение за гол през първото полувреме. Бившият нападател на Бирмингам излъга цели трима защитници, излезе сам срещу вратаря на Парагвай Хусто Вияр, но вместо да го разстреля, реши да го заобикаля и топката му бе избита от краката.

През втората част положението на стадиона в Санта Фе не се промени и двата тима продължиха да играят много предпазливо с повече мисъл за защитата, отколкото за отбелязване на гол. Роке Санта Крус пусна прецизен пас към Естигарибия в 55-та минута, но шутът на крилото отлетя далеч встрани от вратата в аут. 8 минути по-късно ролите се размениха – Естигарибия направи хубав рейд отляво, центрира за Санта Крус, но ударът му с глава отново бе отразен от Елигаса.

До края Парагвай повече търсеше победния гол, но усилията на „гуараните” не дадоха резултат. След нулевите равенства в мачовете от първия кръг в група „B” всичко остава както преди началото на турнира.

В следващите мачове Парагвай се изправя в решителен сблъсък с носителя на трофея Бразилия, а Еквадор ще срещне Венцуела в търсене на първа победа в тазгодишната надпревара на най-престижния футболен турнир на Южна Америка.
Разкриха наследника на Манчини в Саудитска Арабия

Френският треньор Ерве Ренар се завръща начело на националния отбор

Официално: Служебна победа за Нигерия

След драмата на летището в Либия

Манчини разкри защо се раздели със Саудитска Арабия

Бившият селекционер на националния отбор на Саудитска Арабия Роберто Манчини сподели причините за напускането на поста

Интер Маями стартира с победа плейофите на МЛС (ВИДЕО)

Жорди Алба отбеляза красив гол в началото на второто полувреме, за да изведе Интер Маями до победа с 2:1 над Атланта Юнайтед в първия мач от четвъртфинална серия в плейофите на Източната конференция на Мейджър Лийг Сокър (МЛС)

Кабаков свири на Ал Насър при 3:3 с Ал Холуд (ВИДЕО)