3. Сирия изненада Саудитска Арабия, Япония се мъчи с Йордания

Сирия изненада Саудитска Арабия, Япония се мъчи с Йордания

Сирия изненадващо победи Саудитска Арабия с 2:1 в мача от първия кръг в група В на първенството на Азия по футбол.

Възпитаниците на румънския специалист Валериу Тица достигнаха до успеха срещу вицешампиона от последния континентален шампионат през 2007 година след две попадения на Абделразак Ал Хюсаин (38, 62).

За тима на Саудитска Арабия се разписа резервата Тайсир Ал Джасим след час игра.

В другата среща от групата трикратният шампион Япония стигна само до равенство 1:1 срещу Йордания.

Тимът на италианския спец Алберто Дзакерони имаше превъзходство през цялата среща, но отличните намеси на вратаря на съперника Амер Сабах Шафия не позволиха на японците да стигнат до успеха.

Тимът на Йордания неочаквано поведе минута преди почивката, когато удар на Хасан Абдел Фатах се отклони от Мая Йошида и спря в мрежата на Ейджи Кавашима.

След почивката японците непрестанно атакуваха, но Шафия на няколко пъти показа сериозна класа.

Във втората минута на даденото от съдията продължение след късо изпълнение на корнер Макото Хасебе центрира в наказателното поле и Йошида засече отблизо в мрежата за крайното 1:1.

"Чувствата ми след този двубой са смесени. С оглед на развитието на мача трябваше да спечелим, но пък и точка срещу Япония е добър резултат", коментира наставникът на Йордания Хатем Акел.

Официално: Служебна победа за Нигерия

След драмата на летището в Либия

Манчини разкри защо се раздели със Саудитска Арабия

Бившият селекционер на националния отбор на Саудитска Арабия Роберто Манчини сподели причините за напускането на поста

Интер Маями стартира с победа плейофите на МЛС (ВИДЕО)

Жорди Алба отбеляза красив гол в началото на второто полувреме, за да изведе Интер Маями до победа с 2:1 над Атланта Юнайтед в първия мач от четвъртфинална серия в плейофите на Източната конференция на Мейджър Лийг Сокър (МЛС)

Кабаков свири на Ал Насър при 3:3 с Ал Холуд (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо не беше в групата на отбора си

В САЩ разкриха колко получава Лео Меси

Аржентинецът печели повече, отколкото всички играчи накуп в 22 от отборите в МЛС

Марокански национал, спряган за Левски почина на 35

Бившият марокански футболен национал Абделазиз Барада почина на 35-годишна възраст, съобщава ББС

Официално: Манчини напусна Саудитска Арабия

Роберто Манчини напусна поста селекционер на националния отбор по футбол на Саудитска Арабия, обявиха от местната федерация, цитирани от агенция АП

Синът на Марадона стана треньор в Испания

Синът на Диего Марадона Диего Синагра ще оглави испанския футболен клуб Ибарa

Меси и Интер Маями нападнати от останалите клубове в МЛС

Отборът на Дейвид Бекъм получи специална покана от ФИФА за Световното клубно първенство