3. Серхио Агуеро спаси Аржентина от провал на старта на Копа Америка (видео)

Серхио Агуеро спаси Аржентина от провал на старта на Копа Америка (видео)

Националният отбор на Аржентина се измъкна от челюстите на поражението на старта на Копа Америка и измъкна равенство 1:1 от Боливия в двубой от група А на надпреварата.

Боливия изненадващо за всички аржентински фенове, които с нетърпение очакваха този двубой, поведе в резултата след гол на Едивалдо Рохас, но влезлият като резерва Серхио Агуеро успя да изравни 15 минути преди последния съдийски сигнал.

Така, след две години и три месеца, когато Боливия зашлеви мощен шамар на на гаучосите след 6:1 в квалификационен двубой за световното първенство, Аржентина отново не успя да вземе своето в напрегната нощ в Ла Плата.

Момчетата на Серхио Батиста започнаха много добре срещата, владееха топката значителен процент. Нарушенията също не липсваха. Селекционерът бе избрал най-доброто, като пусна Лионел Меси и Карлос Тевес.

Носителят на Златната топка за 2010 г. се опита да компенсира някои грешки на Естебан Камбиасо и Хавиер Масчерано в средата на терена и се върна да „възстанови” връзката между халфовата линия и нападението. В началото на второто полувреме се появи и футболистът на Реал (Мадрид) Анхел Ди Мария, за да внесе допълнително бързина в атаката на домакините, но те бяха неприятно изненадани няколко минути след подновяването на играта.

След изпълнение на корнер Рохас се оказа най-съобразителен в наказателното поле и след техничен удар с пета даде преднина на своите. Голът бе доста куриозен, защото ударът бе доста лек и топката дори мина между краката на бранител, застанал плътно до гредата.

Гостите дори можеха да направят преднината си още по-комфортна, но Марсело Мартинс, озовал се сам срещу Серхио Ромеро, не успя да преодолее стража. Вратарят на АЗ Алкмаар демонстрира завиден рефлекс и спаси аржентинците от срам.

Влезлият като резерва нападател на Атлетико Мадрид Агуеро все пак измъкна своите от неудобната ситуация след феноменален гол от движение. Ди Мария центрира в наказателното поле, Бурдисо свали с гърди на Кум, който без да се колебае изпрати мощен снаряд в боливийската врата.

Следващия мач на Аржентина е срещу Колумбия, а Боливия ще премери сили с Коста Рика.

Разкриха наследника на Манчини в Саудитска Арабия

Френският треньор Ерве Ренар се завръща начело на националния отбор

Официално: Служебна победа за Нигерия

След драмата на летището в Либия

Манчини разкри защо се раздели със Саудитска Арабия

Бившият селекционер на националния отбор на Саудитска Арабия Роберто Манчини сподели причините за напускането на поста

Интер Маями стартира с победа плейофите на МЛС (ВИДЕО)

Жорди Алба отбеляза красив гол в началото на второто полувреме, за да изведе Интер Маями до победа с 2:1 над Атланта Юнайтед в първия мач от четвъртфинална серия в плейофите на Източната конференция на Мейджър Лийг Сокър (МЛС)

Кабаков свири на Ал Насър при 3:3 с Ал Холуд (ВИДЕО)