3. Сенегал с класика над Гайе и Гамбия (ВИДЕО)

Сенегал с класика над Гайе и Гамбия (ВИДЕО)

Вратарят на Локо София вади топката три пъти от вратата си

Сенегал се наложи над Гамбия с 3:0 на стадион „Шарл Конан Бани“ в Ямусукро в мач от първия кръг в група „C” в турнира за Купата на африканските нации. Ламин Камара се разписа на два пъти за Сенегал, след като Пап Гей откри резултата.

Титуляр за Гамбия бе вратарят на Локомотив София – Бабукар Гайе, а защитникът на Лудогорец Ноа Сонко Сундберг остана неизползвана резерва за „скорпионите“.

Двубоят започна с натиск от страна на Сенегал, който даде резултат още в 3-ата минута, когато Крепен Диата изведе Исмаила Сар по дясното крило, който центрира. В наказателното поле на Гамбия топката не бе изчистена по най-добрия начин и Садио Мане успя да овладее и да намери Пап Гей, който реализира.

В осмата минута на добавеното време Гамбия остана с човек по-малко на терена, след като Ебу Адамс си изкара директен червен картон.

Сенегал бе по-активният от двата отбора и на старта на второто полувреме. В 52-рата минута Исмаила Сар изведе в коридор Ламин Камара, който овладя топката и стреля в долния десен ъгъл, не оставяйки никакви шансове на Бабукар Гайе да отрази.

Сенегал стигна и до трето попадение, с което сложи окончателно точката на спора в 86-ата минута. Исмаил Якобс комбинира с Илман Ндиайе, който продължи за Ламин Камара, който опъна мрежата на вратаря на Локомотив София.

Следващият двубой на Гамбия е на 19 януари срещу Гвинея, а Сенегал ще се изправи срещу Камерун в същия ден.

Кристиано Роналдо продължава да бележи в Саудитска Арабия(ВИДЕО)