3. Русия и Южна Корея си размениха по един гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Русия и Южна Корея си размениха по един гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мачът, с който завърши първото завъртане в групите, ще се запомни с грешките на вратарите

Отборите на Русия и Република Корея завършиха наравно 1:1 в първия си мач на Световното първенство в Бразилия, с което завърши и първото завъртане в груповата фаза.

Двата тима не направиха интересен мач на "Арена Пантенал", като избухнаха за няколко минути в средата на втората част, за да си разменят по един гол благодарение на грешки на вратарите Акинфеев и Юнг Рьон-Сун.

Русия държеше повече топката през първото полувреме, но Корея бе по-опасният отбор. Първият шанс в мача се отвори пред Хьонг-Мин Сон, но той не уцели вратата от удобна позиция, а това бе единствената реална опасност преди почивката. Иначе двата състава разчитаха на далечни удари.

През втората част ситуацията не се промени много преди резервата Кьон-Хо Лий да стреля силно от над 20 метра в 68-та минута, а вратарят на ЦСКА Москва Игор Акинфеев да се провали с намесата си и да позволи на корейците да поведат в резултата.

Селекционерът на Русия Фабио Капело реагира като вкара в игра опитния Александър Кержаков, който се разписа веднага след това, в 74-та минута, след точна добавка. До края на двубоя Русия се опита да стигне до пълен обрат, но в крайна сметка двата тима трябваше да поделят точките.

А и сякаш никой не заслужаваше победата. Равенството вероятно изглежда справедливо в едни мъчителни условия в Куяба.

В другия мач от групата Белгия победи Алжир с 2:1.