2. Световен футбол
  3. Ривър бият, Бока падат

Ривър бият, Бока падат

Феновете на Ривър Плейт имаха двоен повод за празник на препълнения "Монументал" в неделя, след като отборът им победи с 3:2 Индепендиенте, а вечният враг Бока Хуниорс отстъпи с 0:2 срещу аутсайдера НюЕлс Олд Бойс в среща от третия кръг на аржентинското първенство по футбол.

Феновете на Ривър Плейт имаха двоен повод за празник на препълнения "Монументал" в неделя, след като отборът им победи с 3:2 Индепендиенте, а вечният враг Бока Хуниорс отстъпи с 0:2 срещу аутсайдера НюЕлс Олд Бойс в среща от третия кръг на аржентинското първенство по футбол.

Тези резултати изкачиха Ривър на върха в класирането с пълен актив от 9 точки, колкото има и Велес Сарсфилд след успеха с 2:0 над Архентинос Хуниорс.

Ривър, който нямаше нищо общо с отбора от миналия сезон, поведе в резултата още в 9-ата минута с попадение на нападателя Рожерио Фунес Мори. Андрес Силвета изравни след още 9 минути игра, но в следващата атака Мануел Лансини - тийнейджър, заместващ наказания Ариел Ортега, даде прекрасен пас към Мори, който не сгреши за 2:1.

Пауло Ферари реши всичко в 25-ата минута, а силите на гостите стигнаха само до още един гол, паднал в последните секунди на редовното време.

Бока пък страдаше от липсата на плеймейкъра си Хуан Роман Рикелме, който се възстановява от операция в коляното. Грандът от столицата загуби втори пореден мач, като този път срамът бе особено голям - 0:2 в гостуване на новака Ол Бойс. Тежкото поражение нанесоха Мауро Марос от дузпа и Едуардо Домингес с глава още през първата част.

Кабаков свири на Ал Насър при 3:3 с Ал Холуд (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо не беше в групата на отбора си

В САЩ разкриха колко получава Лео Меси

Аржентинецът печели повече, отколкото всички играчи накуп в 22 от отборите в МЛС

Марокански национал, спряган за Левски почина на 35

Бившият марокански футболен национал Абделазиз Барада почина на 35-годишна възраст, съобщава ББС

Официално: Манчини напусна Саудитска Арабия

Роберто Манчини напусна поста селекционер на националния отбор по футбол на Саудитска Арабия, обявиха от местната федерация, цитирани от агенция АП

Синът на Марадона стана треньор в Испания

Синът на Диего Марадона Диего Синагра ще оглави испанския футболен клуб Ибарa

Меси и Интер Маями нападнати от останалите клубове в МЛС

Отборът на Дейвид Бекъм получи специална покана от ФИФА за Световното клубно първенство

Неймар след завръщането си: Много съм щастлив