3. Новото лице на Бразилия надви САЩ пред 80 хиляди (видео)

Новото лице на Бразилия надви САЩ пред 80 хиляди (видео)

Пато се завърна с гол, сензацията на Сантос Неймар също бележи

Националният отбор на Бразилия постигна победа с 2:0 над САЩ в първия си мач след ерата на Карлос Дунга начело на тима. В контролна среща, която се игра пред близо 80 хиляди на стадиона в Ню Джърси, „селесао” надви янките и забрави за кошмара от Мондиал 2010, където Бразилия отпадна безславно на четвъртфиналите.

Още в 28-ата минута бразилците успяха да поведат в резултата, а голът бе дело на младата звезда на Сантос Неймар. 18-годишният нападател, който попада в трансферните планове на Челси, се разписа с глава, след като засече центриране на Андре Сантос.

В последните секунди на първата част пък завърналият се в националния отбор Алешандре Пато направи 2:0. Звездата на Милан се озова сам срещу Тим Хауърд, преодоля го и хладнокръвно се разписа във вратата на САЩ.

През втората част Бразилия не успя да стигне до нов гол, въпреки явното си превъзходство в мача. Все пак „селесао” запази преднината си от два чисти гола и така подари победа на новия си селекционер Мано Манезес, който дебютира официално в този двубой.

САЩ – Бразилия 0:2
0:1 Неймар 18’
0:2 Пато 45+1’

За Бразилия: Виктор, Андре Сантос, Давид Луис, Тиаго Силва, Дани Алвеш, Лукаш, Рамиреш, Енрике, Неймар, Робиньо, Пато (Карлос Едуардо, Диего Тардели, Едерсон, Ернанеш)

Кабаков свири на Ал Насър при 3:3 с Ал Холуд (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо не беше в групата на отбора си

В САЩ разкриха колко получава Лео Меси

Аржентинецът печели повече, отколкото всички играчи накуп в 22 от отборите в МЛС

Марокански национал, спряган за Левски почина на 35

Бившият марокански футболен национал Абделазиз Барада почина на 35-годишна възраст, съобщава ББС

Официално: Манчини напусна Саудитска Арабия

Роберто Манчини напусна поста селекционер на националния отбор по футбол на Саудитска Арабия, обявиха от местната федерация, цитирани от агенция АП

Синът на Марадона стана треньор в Испания

Синът на Диего Марадона Диего Синагра ще оглави испанския футболен клуб Ибарa

Меси и Интер Маями нападнати от останалите клубове в МЛС

Отборът на Дейвид Бекъм получи специална покана от ФИФА за Световното клубно първенство

Неймар след завръщането си: Много съм щастлив