2. Световен футбол
  3. Меси на линия за световните квалифиакции с Колумбия и Еквадор

Меси на линия за световните квалифиакции с Колумбия и Еквадор

Куенка легна под ножа и пропуска от 3 до 4 месеца

Лионел Меси получи разрешение от лекарския щаб на испанския шампион на Барселона да играе за националния отбор на Аржентина в световните квалификации срещу Колумбия и Еквадор.

Меси получи травма на бедрото на десния крак на 2 април по време на първия четвъртфинален мач срещу Пари Сен Жермен в Шампионската лига, а след като се появи в игра като резерва на реванша отново почувства болки. Той пропусна последните три седмици от сезона.

Аржентина, който е начало в класирането в групата, е домакин на Колумбия, а следващия вторник гостува на Еквадор.

В същото време стана ясно, че крилото Исаак Куенка ще бъде извън игра между три и четири месеца, след като претърпя втора операция на дясното коляно.

22-годишният Куенка пропусна първата част от миналия сезон, след като през май 2012-а претърпя операция на менискуса на коляното, а след като това даден под наем в холандския Аякс.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026