2. Световен футбол
  3. Меси и Суарес носят победа на Интер Маями (ВИДЕО)

Меси и Суарес носят победа на Интер Маями (ВИДЕО)

Интер Маями победи Спортинг Канзас Сити с 3:2 в трилър в МЛС. Ерик Томи се разписа на два пъти за домакините в 6-ата и 58-ата минута, докато за гостите точни бяха Диего Гомес в 18-ата, Лионел Меси в 51-вата и Луис Суарес в 71-вата минута.

Срещата бе изпълнена с драма и обрати. Спортинг откри резултата в 6-ата минута след удар на Томи от границата на наказателното поле.

Интер обаче изравни чрез Диего Гомес в 18-ата минута. Парагваецът получи прекрасен извеждащ пас от Лионел Меси и останал очи в очи с вратаря реализира за 1:1.

Самият Меси изведе гостите напред в 51-вата минута, разписвайки се със страхотна тупалка извън наказателното поле.

Съставът от Канзас обаче отново възстанови равенството в 58-ата минута с втори гол на Томи, този път удар от воле с помощта на гредата.

Интер все пак успя да стигне до победата в 71-вата минута. Гомес отне топката на лявото крило и подаде успоредно на голлинията за Луис Суарес, за когото бе детска игра да отбележи отблизо за крайното 2:3.

Тази победа изкачи Интер на върха в класирането в Източната конференция с 15 точки. Спортинг Канзас пък се намира на 7-ата позиция в Западната конференция с актив от 10 точки.