3. Кристиано помогна на Ал Насър да остане в битката за титлата

Кристиано помогна на Ал Насър да остане в битката за титлата

Роналдо с гол от дузпа в Саудитска Арабия

Кристиано Роналдо запази надеждите на Ал Насър да спечели първенството на Саудитска Арабия, вкара дузпа и помогна за успеха с 2:0 над Ал Тайе като гост в среща от 27-ия кръг.

Шансовете се увеличиха също така и заради равенството на водача в класирането Ал Итихад 2:2 като гост на Ал Хилал. Гостите от Ал Итихад поведоха с 2:0 след половин час игра с попаденията на Игор Коронадо и Ахмед Бамасуд, но домакините от Рияд стигнаха до точката с гол в 90-ата минута.

Роналдо присъстваше поне духом и на тази среща, след като бразилецът Михаел Делгадо де Оливейра изравни в 90-ата минута и се израдва в типичния за португалеца стил с изпънати ръце и вик "Сиии".

При това положение разликата на върха е 3 точки три кръга преди края на сезона, първи за Кристиано Роналдо в Близкия Изток. Но положението на тима на Роналдо се усложнява още малко, тъй като при равенство в точките с водача в крайното класиране имат по-лош баланс в директните двубои.

Роналдо откри резултата в 52-ата минута от наказателен удар, а бразилецът Талиска оформи окончателното 2:0 10 преди края.