3. Кристиано остана без трофей в Саудитска Арабия

Кристиано остана без трофей в Саудитска Арабия

Ал Насър загуби финала за Купата на Краля

Кристиано Роналдо напусна терена разплакан, след като неговият отбор Ал Насър загуби финала за Купата на Краля от Ал Хилал и завърши втори пореден сезон в Саудитска Арабия без спечелен трофей.

Ал Хилал победи с 5:4 след дузпи, след като редовното време и продълженията на двубоя в Джеда завърши 1:1. Роналдо, който подписа с Ал Насър през декември 2022 година, падна на земята от отчаяние и беше утешаваб от съотборниците си след края на срещата.

Загубата дойде само четири дни след края на сезона в първенството на Саудитска Арабия, където Ал Насър завърши втори, на 14 точки зад Ал Хилал.

Тогава имаше известна утеха, тъй като Роналдо вкара два пъти, за да постави нов рекорд в лигата от 35 гола за една кампания. Този път нямаше подобна утеха в края на двубоя, завършил с два гола и три червени картона.

Александър Митрович изведе Ал Хилал напред в резултата след удар с глава още в 7-ата минута. За Ал Насър стана още по-лошо в началото на второто полувреме, когато вратарят Давид Оспина, бивш играч на Арсенал и Наполи, беше изгонен за хващане на топката извън наказателното поле.

Ал-Хилал също остана с 10 души в 86-ата минута, когато Али Ал-Булайхи получи червен картон за удар с глава срещу Сами Ал-Наджей.

Секунди по-късно Айман Яхия изравни за Ал Насър също с гол с глава.

Ал Хилал остана без още един защитник в 91-ата минута, след като Калиду Кулибали, привлечен от Челси миналото лято, получи втори жълт картон.

В продълженията нямаше голове и се стигна до дузпи. Рубен Невес пропусна първия наказателен удар на Ал Хилал, както и бившият защитник на Манчестър Юнайтед Алекс Телес за Ал Насър.

Роналдо, който в хода на мача уцели гредата със страхотен удар, реализира дузпата си, но Ясин Буну, герой от похода на Мароко до полуфиналите на Мондиал 2022 в Катар, спаси ударите от бялата точка на Али Ал-Хасан и Ал-Немер.

Така Ал Хилал спечели за 11-и път в историята си Купата на Краля.