КРАЙ НА СЕРИЯТА: Уругвай удари Бразилия с 2:0 (ВИДЕО)

"Селесао" нямаше загуба в 37 поредни световни квалификации

Фамозната серия на Бразилия без загуба в световни квалификации приключи. "Селесао" загуби с 0:2 гостуването на Уругвай в мач от пресявките за Мондиал 2026 в зона КОНМЕБОЛ. Така след 28 победи и 9 равенства се стигна до поражението. Победата на Уругвай на митичния "Сентенарио" в Монтевидео бе първа срещу Бразилия от 2001 година насам.

Головете за победата вкараха Дарвин Нунес в 42-та минута и Николас де ла Крус в 77-та. Така "урусите" вече имат 7 точки, колкото и Бразилия. Лидер с пълен актив от 12 е световният шампион Аржентина.

Уругвайците успяха да открият резултата с първия си изстрел. Максимилиано Араухо центрира от левия фланг в 42-та минута и Дарвин Нунес с летящ плонж прати топката в мрежата. Малко след това Неймар напусна терена с контузия.

Уругвай реши всичко в 77-та минута. Тогава Дарвин Нунес изработи попадението като даде топката на Николас де ла Крус на празна врата за 2:0.