3. Колумбия стартира с победа участието си на Копа Америка (видео)

Колумбия стартира с победа участието си на Копа Америка (видео)

Колумбийците се скъсаха да пропускат срещу Коста Рика и спечелиха само с 1:0

Отборът на Колумбия започна с победа участието си в Копа Америка, след като се наложи с минималното 1:0 над тима на Коста Рика в първия двубой и за двата отбора в тазгодишното издание на турнира. Колумбийците имаха леки колебания на моменти, но като цяло бяха по-силния тим, който създаде повече опасни ситуации пред противниковата врата.

Още от началните минути Колумбия доминираше на терена. Радамел Фалкао, Фреди Гуарин и Густаво Рамос имаха отлични възможности да открият още преди да е изтекъл първият четвърт час, но Коста Рика все пак оцеляваше и запазваше вратата си без гол. Страната от Централна Америка обаче играеше доста грубо и след три поредни жълти картони, Рандал Бренес видя този с червения цвят, след като влезе изключително грубо в краката на противников футболист и бе изгонен.

До почивката Колумбия продължи с натиска пред вратата на съперника и в заключителните секунди все пак успя да поведе. Густаво Рамос бе отлично изведен зад отбраната на противника и след като преодоля Леонел Морейра, прати топката в опразнената врата на Коста Рика.

През втората част Колумбия продължи да е по-добре представящият се тим, но въпреки това имаше някои колебания в играта си. В 57-ата минута Фалкао нацели горната греда след отличен удар с глава, а минута по-късно Давид Гусман от Коста Рика прати кълбото на сантиметри покрай левия страничен стълб след впечатляващо изпълнение на пряк свободен удар.

Друго, което направи впечатление по време на срещата, бе спреят, с който главният съдия Енрике Осес отбелязваше мястото, от което да се изпълни нарушение, или къде да застане стената при изпълнението на фаул.

До края на двубоя колумбийците пропиляха още няколко добри възможности, но все пак не бяха наказани и спечелиха с минималното 1:0. След успеха Колумбия оглави класирането в група „А” и е с три точки, след като по-рано днес един от основните фаворити за спечелването на турнира – Аржентина, не успя да победи Боливия и двата тима взеха по точка след равенството 1:1. Коста Рика пък е на последната позиция с 0.

Разкриха наследника на Манчини в Саудитска Арабия

Френският треньор Ерве Ренар се завръща начело на националния отбор

Официално: Служебна победа за Нигерия

След драмата на летището в Либия

Манчини разкри защо се раздели със Саудитска Арабия

Бившият селекционер на националния отбор на Саудитска Арабия Роберто Манчини сподели причините за напускането на поста

Интер Маями стартира с победа плейофите на МЛС (ВИДЕО)

Жорди Алба отбеляза красив гол в началото на второто полувреме, за да изведе Интер Маями до победа с 2:1 над Атланта Юнайтед в първия мач от четвъртфинална серия в плейофите на Източната конференция на Мейджър Лийг Сокър (МЛС)

Кабаков свири на Ал Насър при 3:3 с Ал Холуд (ВИДЕО)