3. Колумбия продължава да лети в Група C на Мондиала (ВИДЕО+СНИМКИ)

Колумбия продължава да лети в Група C на Мондиала (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Лос Кафетерос” победиха Кот д’Ивоар с 2:1 в зрелищен двубой

Колумбия продължава със силното си представяне на Световното първенство. „Лос Кафетерос” победиха Кот д’Ивоар с 2:1 в среща от Група С и така тимът, воден от селекционера Хосе Пекерман, вече има две победи и е почти сигурен осминафиналист в надпреварата.

Голмайстори за Колумбия станаха Хамес Родригес и Хуан Фернандо Кинтеро. Точен за „слоновете” бе Жервиньо. Футболистът на Рома стана първият играч на Кот д’Ивоар, който се разписва в два поредни мача на световни финали.

Двата отбора напълно оправдаха очакванията за силен двубой, особено през второто полувреме, когато паднаха и трите попадения. Победата не дойде никак лесно за Колумбия, въпреки че момчетата на Пекерман поведоха с 2:0. След голът на Жервиньо „слоновете” вдигнаха още повече оборотите и пропуснаха няколко много изгодни положения. Защитата на „лос кафетерос” имаше много работа в заключителните минути на срещата.

През второто полувреме в игра влезе Дидие Дрогба, който записа мач номер 103 за националния си отбор. Той внесе допълнителна острота в редиците на своите. Той заедно със своите съотборници играха на принципа всичко или нещо до последния съдийски сигнал, но колумбийците действаха достатъчно концентрирано в защита не допуснаха победата да им се изплъзне.

В добавеното време опитният нападател се откъсна сам срещу наказателното поле след група грешка, но вратарят Оспина следеше ситуацията, излезе на време и изби кълбото в най-решителния момент.

През целия мач двата отбора играха открит и атакуващ футбол, като през първото полувреме най-чистото положение за гол беше за Колумбия. В 28-ата минута Хамес Родригес намери по много добър начин Теофило Гутиерес, който се озова сам срещу вратаря, но не успя да отиграе достатъчно добре топката и я прати в аут.

Всичко по-интересно стана през вторите 45 минути. Двете селекции продължиха да търсят победата и така значително да улеснят задачата си в групата. Атаките се случваха често, но първия гол падна след статично положение. Куатрадо центрира от ъглов удар, в наказателното поле Родригес остана напълно непокрит и с глава даде преднина за своите. 6 минути по-късно Кинтеро покачи на 2:0. Той завърши бърза атака с плътен и неспасяем удар.

Жервиньо обаче показа, че Кот д’Ивоар не е отбор, който лесно се отказва и след страхотен индивидуален рейд намали изоставянето. Футболистът с номер 10 развинти трима бранители и с техничен удар не остави шансове на Оспина.

Двата отбора продължиха със зрелището  до последно, но резултатът остана непроменен.

В следващите срещи от Група С „слоновете” играят решителен мач срещу Гърция, а Колумбия се изправя срещу Япония.  Мачовете са на 24 юни.

Меси: Първата цел е изпълнена