3. Колумбия омете Япония и ще срещне Уругвай на 1/8-финалите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Колумбия омете Япония и ще срещне Уругвай на 1/8-финалите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Хосе Пекерман се разправи със "Самураите" и завърши с пълен актив от точки

Отборът на Колумбия записа трета поредна победа в група "С" на Мондиал 2014 след 4:1 над Япония. Така тимът на Хосе Пекерман завоюва първата позиция в групата с пълен актив от девет точки.

Головете за южноамериканците отбелязаха Хуан Куадрадо от дузпа, Хамес Родригес, а на два пъти се разписа Джаксън Мартинес. Почетното попадение за "Самураите" бе дело на Оказаки.

Куадрадо откри резултата за Колумбия след точно изпълнена дузпа в 17-ата минута. До края на полувремето японците успяха да изравнят чрез Оказаки в самия край на първата част.

Тимът на Алберто Дзакерони започна по-активно вторите 45 минути, но Колумбия наказа "Самураите" с бързите си контри. Само 10 минути след началото на втората част Джаксън Мартинес отново даде преднина на Колумбия.

Отново Мартинес се разписа за 3:1 след прекрасна асистенция на Хамес Родригес, който подаде и за първия гол на Мартинес. Мартинес се превърна в първия колумбиец, който отбелязва два гола в един и същи мач на световни футболни финали.

Между третия и четвъртия гол в игра се появи 43-годишният страж на Колумбия Фарид Мондрагон, който се превърна в най-възрастният играч на световни футболни финали.

Крайното 4:1 оформи самият Хамес Родригес. След двете асистенции, Родригес успя и да се разпише, като колумбиецът успя да се разпише във всеки един от мачовете от груповата фаза на тима си.

На 1/8-финалите тимът на Хосе Пекерман ще се изправи срещу тима на Уругвай. Двубоят е на 28 юни от 23:00 часа на митичния "Маракана".