3. Кейхил вкарал със 139 км/ч

Кейхил вкарал със 139 км/ч

Скоростта на топката след удара на Тим Кейхил при гола във вратата на Холандия снощи била 139,4 км/ч. Изчислението направи бразилската телевизия СпорТВ.

Кейхил изравни резултата на 1:1 в 21-ата минута на мача от група "Б" на Мондиал 2014. Той получи 40-метров пас от съотборника си Райън МакГауън и със страхотен изстрел от въздуха прати кълбото под гредата.

"Още при контакта с топката почувствах, че ударът се получи. Наистина беше страхотно. За такива моменти си заслужава да продължа кариерата си, от която мога да бъда горд", коментира 34-годишният Кейхил.

Както е известно, Холандия спечели мача с 3:2 и се класира за осминафиналите. Въпреки отпадането си, австралийците могат да бъдат горди от представянето си.

Те надиграха Чили през второто полувреме в първия си мач, а срещу Холандия бяха близо до трето попадение, което можеше да промени развоя на срещата.

Меси: Първата цел е изпълнена