2. Световен футбол
  3. Интернасионал спечели бронзовите медали на световното клубно първенство (видео)

Интернасионал спечели бронзовите медали на световното клубно първенство (видео)

Бразилците разбиха с 4:2 корейския ФК Сьонгнам

Бразилският Интернасионал спечели бронзовите медали на Световното клубно първенство, след като в мача за 3-о и 4-о място разби корейския ФК Сьонгнам. Двубоят се игра на стадион „Шейх Зайед Спортс Сити” в Дубай, където се провежда турнирът. Корейците завършиха мача с човек по-малко, след като Сук-Вон Янг си изкара втори жълт картон в 34-ата минута.

Двубоят започна с много силен натиск на бразилците и в 15-ата минута Александро изведе Тинга на добра позиция, а последният не се поколеба за 1:0. 12 минути по-късно Александро удвои преднината на Интернасионал, след като бе намерен в наказателното поле от Д’Алесандро.

В началото на втората част натискът на бразилците продължи и в 52-ата минута Д’Алесандро направи преднината им класическа, а в 71-ата Александро покачи на разгромното 4:0.

След този гол Интернасионал свали оборотите и позволи на противника да натисне, въпреки че корейците бяха с човек по-малко. В 84-ата минута Молина вкара почетното попадение за ФК Сьонгнам, а в 90-ата отново той оформи крайното 2:4.

По-късно днес ще се играе и финалът, който противопоставя отборите на Интер (Европа) и Мазембе (Африка).
Официално: Служебна победа за Нигерия

След драмата на летището в Либия

Манчини разкри защо се раздели със Саудитска Арабия

Бившият селекционер на националния отбор на Саудитска Арабия Роберто Манчини сподели причините за напускането на поста

Интер Маями стартира с победа плейофите на МЛС (ВИДЕО)

Жорди Алба отбеляза красив гол в началото на второто полувреме, за да изведе Интер Маями до победа с 2:1 над Атланта Юнайтед в първия мач от четвъртфинална серия в плейофите на Източната конференция на Мейджър Лийг Сокър (МЛС)

Кабаков свири на Ал Насър при 3:3 с Ал Холуд (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо не беше в групата на отбора си

В САЩ разкриха колко получава Лео Меси

Аржентинецът печели повече, отколкото всички играчи накуп в 22 от отборите в МЛС

Марокански национал, спряган за Левски почина на 35

Бившият марокански футболен национал Абделазиз Барада почина на 35-годишна възраст, съобщава ББС

Официално: Манчини напусна Саудитска Арабия

Роберто Манчини напусна поста селекционер на националния отбор по футбол на Саудитска Арабия, обявиха от местната федерация, цитирани от агенция АП

Синът на Марадона стана треньор в Испания

Синът на Диего Марадона Диего Синагра ще оглави испанския футболен клуб Ибарa

Меси и Интер Маями нападнати от останалите клубове в МЛС

Отборът на Дейвид Бекъм получи специална покана от ФИФА за Световното клубно първенство