3. Фирмино започна под пара с хеттрик в Саудитска Арабия

Фирмино започна под пара с хеттрик в Саудитска Арабия

Ал Ахли надви с 3:1 Ал Хазем

Един от отборите с най-впечатляваща селекция в Саудитска Арабия Ал Ахли победи Ал Хазем с 3:1 у дома в първия мач за сезона. С хеттрик се отличи бившият нападател на Ливърпул Роберто Фирмино, докато доскорошният страж на Челси Едуар Менди допусна грешка за попадението на гостите.

В стартовия състав на домакините личаха имената, освен на Менди и Фирмино, и тези на Рияд Марез, който се отчете с асистенция, Алан Сен-Максимен, Франк Кесие, Роджер Ибаньез, Рияд Будебуз и Езджан Алиоски.

Първото попадение за сезона в Саудитска Арабия падна след едва седем минути игра. Али Маджраши центрира отдясно за Роберто Фирмино, който бе изпуснат от защитниците и с глава порази мрежата на Ал Хазем за 1:0.

В десетата минута Алан Сен-Максимен проби отлично през центъра, пусна на дясното крило към Рияд Марез, той навлезе в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас за Фирмино, а бразилецът на празна врата нямаше как да пропусне да покачи на 2:0.

В 50-ата минута Едуар Менди допусна изключително груба грешка. При опит за подаване към свой съотборник той сгреши и подари топката на Вина, който не се замисли да търси удар към вратата и с елегантен прехвърлящ изстрел върна едно попадение за гостите.

В 72-рата минута бе оформен и крайният резултат 3:1. Алан Сен-Максимен демонстрира скоростта си по левия фланг, центрира за Фирмино, който стреля с глава, вратарят Аймен Дамен изби, но при добавката бразилецът не сгреши и оформи своя хеттрик.