2. Световен футбол
  3. ФИФА няма да разследва Морено

ФИФА няма да разследва Морено

ФИФА няма намерение да разследва арестувания за трафик на наркотици бивш международен съдия Байрон Морено.

Тази седмица 41-годишният еквадорец бе арестуван на летище Кенеди в Ню Йорк с пликчета хероин, скрити под дрехите му.

"Арестът на Байрон Морено няма нищо общо с футбола", заявиха от ФИФА.

На осминафиналите на Мондиал 2002 домакинът Република Корея отстрани Италия с 2:1 след продължения след скандално съдийство на Морено. В 103-ата минута на двубоя италианецът Франческо Тоти бе изгонен несправедливо заради втори жълт картон, а малко по-късно гол на неговия съотборник Дамиано Томази бе скандално отменен.

През 2003 година Байрон Морено ръководи мач от първенството на Еквадор между Барселона и Лига де Кито. Реферът даде 11 минути продължение на редовното време без да има причина за това. Двата клуба пуснаха жалба срещу него и той бе наказан да не ръководи футболни срещи в следващите 20 кръга на шампионата на Еквадор. Малко след тази санкция Морено обяви края на съдийската си кариера.

След ареста Байрон Морено е пратен в затвора, без право на освобождаване под гаранция.

Кабаков свири на Ал Насър при 3:3 с Ал Холуд (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо не беше в групата на отбора си

В САЩ разкриха колко получава Лео Меси

Аржентинецът печели повече, отколкото всички играчи накуп в 22 от отборите в МЛС

Марокански национал, спряган за Левски почина на 35

Бившият марокански футболен национал Абделазиз Барада почина на 35-годишна възраст, съобщава ББС

Официално: Манчини напусна Саудитска Арабия

Роберто Манчини напусна поста селекционер на националния отбор по футбол на Саудитска Арабия, обявиха от местната федерация, цитирани от агенция АП

Синът на Марадона стана треньор в Испания

Синът на Диего Марадона Диего Синагра ще оглави испанския футболен клуб Ибарa

Меси и Интер Маями нападнати от останалите клубове в МЛС

Отборът на Дейвид Бекъм получи специална покана от ФИФА за Световното клубно първенство

Неймар след завръщането си: Много съм щастлив