3. Феномена Роналдо каза "Чао!" на Селесао със сълзи на очи (видео)

Феномена Роналдо каза "Чао!" на Селесао със сълзи на очи (видео)

Легендата на световния футбол се отказа от националния отбор на Бразилия при победата с 1:0 над Румъния

Прощалният мач на Луиш Назарио Да Лима Роналдо или просто Феномена за националния отбор на Бразилия се превърна в истинско шоу. Селесао надигра Румъния с 1:0, а Роналдо изигра един час за тима, след като се появи на тереан в 30-та минута и замени Фред.

Младата звезда на южноамериканците Неймар блестеше в състава на Мано Менезеш. Точно той направи и гола за домакините, като мина покрай вратаря на северната ни съседка Киприан Татарусану, достигна до аут линията и с меко центриране остави на Фред лесната задача да добута топката в мрежата за 1:0.

Роналдо на три пропусна шанса да завърши кариерата си в националния отбор с гол, но пък това не помрачи доброто настроение на стадиона в Сао Пауло, създадено от зрелищната игра на Бразилия и последния шанс за феновете да зърнат Феномена с жълтата тениска.

Селесао контролираше мача през всичките 90 минути и заслужено взе победата с минималмното 1:0. Домакините можеха да победят и с по-голям резултат, но добри положения изтърваха звездата на Сантос Неймар, Робиньо и Фред.

В 30-та минута на мача дойде и големият момент. Роналдо се появи на терена на мястото на Фред, който направи дълбок поклон пред един от най-великите нападатели в историята на футбола. Феномена не успя да се разпише, но се сбогува по уникален начин с играчи, ръководство и фенове на бразилския национален отбор.
Разкриха наследника на Манчини в Саудитска Арабия

Френският треньор Ерве Ренар се завръща начело на националния отбор

Официално: Служебна победа за Нигерия

След драмата на летището в Либия

Манчини разкри защо се раздели със Саудитска Арабия

Бившият селекционер на националния отбор на Саудитска Арабия Роберто Манчини сподели причините за напускането на поста

Интер Маями стартира с победа плейофите на МЛС (ВИДЕО)

Жорди Алба отбеляза красив гол в началото на второто полувреме, за да изведе Интер Маями до победа с 2:1 над Атланта Юнайтед в първия мач от четвъртфинална серия в плейофите на Източната конференция на Мейджър Лийг Сокър (МЛС)

Кабаков свири на Ал Насър при 3:3 с Ал Холуд (ВИДЕО)