3. "Фантастичната четворка" на Аржентина излиза срещу Иран

"Фантастичната четворка" на Аржентина излиза срещу Иран

Меси, Игуаин, Агуеро и Ди Мария са изиграли само 5 мача заедно досега

Спорът относно тактиката на отбора на Аржентина на Световното първенство в Бразилия приключи. Очаква се южноамериканците да започнат мача срещу Иран в събота с "великолепната четворка".

След разгорещения дебат за това, че Алехандро Сабея използва петима играчи в защита през първата част при победата с 2:1 над Босна и Херцеговина, сега срещу Иран титуляри за Аржентина ще започнат най-мощните в атака - Лионел Меси, Гонсало Игуаин, Серхио Агуеро и Анхел Ди Мария.

Четиримата вече показаха качествата си през второто полувреме срещу Босна на "Маракана". В края на един доста разочароващ сезон с Барселона Лионел Меси, който според мнозина все още е най-добрият играч в света, се фокусира върху единствения трофей, който все още не е спечелил - Световната купа.

Игуаин взе Купата на Италия с Наполи, Агуеро стана шампион на Англия с Манчестър Сити, а Анхел Ди Мария бе ключов играч за Реал Мадрид, който триумфира в Шампионската лига. Заедно четиримата имат отбелязани 91 гола за Аржентина, а в момента са част от звездния отбор, решен да остави своя отпечатък на Мондиала.

Четиримата си партнират отлично с Фернандо Гаго и Хавиер Масчерано, чийто опит е от решаващо значение за баланса в полузащитата. Селекционерът Алехандро Сабея за пръв път пусна заедно на терена Меси, Игуаин, Агуеро и Ди Мария на 2 юни 2012-а при победата с 4:0 над Еквадор.

Въпреки това четиримата са изиграли само пет мача заедно от назначаването на поста на Сабея заради контузии или тактически промени в състава. В момента обаче Сабея разполага с всичките си звезди.
Меси: Първата цел е изпълнена