2. Световен футбол
  3. Бразилия залага на "гражданин" сред титулярите, вижте съставите

Бразилия залага на "гражданин" сред титулярите, вижте съставите

Фернандиньо е предпочетен пред Паулиньо, а Давид Луис е готов и партнира на Тиаго Силва в защита, Чили връща Видал сред 11-те

Фазата на директните елиминации на Световното първенство в Бразилия започва със зрелищен южноамерикански сблъсък между домакините и Чили. Двубоят започва в 19:00 на „Арена Минейрао” в Бело Оризонте, а вече са ясни стартовите състави.

Халфът на Манчестър Сити Фернандиньо заменя неубедителния Паулиньо в центъра на терена, а Давид Луис е възстановен напълно и партнира на капитана Тиаго Силва в защита. Хълк е предпочетен за десния фланг на атаката пред Вилиян. Неймар има 4 попадения и води в класацията за голмайстори заедно с Лео Меси и Томас Мюлер, но днес ще опита да се откъсне еднолично на върха.

Артуро Видал се връща сред 11-те на Чили, след като получи почивка в мача с Холандия (0:2). Алексис Санчес и Едуардо Варгас отново ще действат в нападение.

Чили никога не е побеждавал Бразилия като гост, а чилийците са едва за четвърти път минават груповата фаза след 1962-а, 1998-а и 2010. И трите пъти именно Селесао ги изхвърли.