2. Световен футбол
  3. Бока Хуниорс запази аванса си на върха

Бока Хуниорс запази аванса си на върха

Лидерът в Апертура направи нулево реми с опашкаря Архентинос Хуниорс

Лидерът Бока Хуниорс запази преднината си от 4 точки на върха на класирането в шампионата Апертура, въпреки че стигна само до 0:0 при гостуването си на закъсалия Архентинос Хуниорс в мач от деветия кръг на надпреварата.

Възпитаниците на Хулио Фалсиони имаха превъзходство срещу домакините, които останаха без победа от началото на сезона на предпоследното място в класирането. Бока, който търси първа титла от 2008 година, обаче не успя да създаде много чисти положения, като най-близо до гола беше Леонардо Сомоса, който шутира на сантиметри над вратата от 20 метра в 87-ата минута.

Така "синьо-жълтите" прекъснаха серията си от четири поредни победи и събраха 21 точки. Вторият в класирането Расинг Клуб също завърши 0:0 при гостуването си на Сан Лоренсо.

Късен гол на Роман Мартинес донесе равенството 1:1 на Тигре срещу гостуващия Ол Бойс. С точката домакините се изкачиха на трето място с 16 точки. Мауро Матос беше дал аванс на Ол Бойс в края на първото полувреме.

Новакът Белграно се изкачи на четвърто място също с 16 точки след успех с 3:2 на терена на Естудиантес. Гийермо Фаре откри за гостите в десетата минута, но след четвърт час беше отстранен от игра с директен червен картон.

Въпреки че останаха с човек по-малко на терена, футболистите на Белграно увеличиха аванса си с попадение на Сесар Мансанели от дузпа минута преди почивката. Хуан Себастиан Верон върна един гол също от дузпа в 71-ата минута, но четири минути по-късно Ернан Грана направи 3:1. Домакините натиснаха, но стигнаха само до още едно попадение чрез резервата Даниел Сапата в 89-ата минута.

Атлетико Рафаела падна на пето място с 16 точки, след като допусна втора поредна загуба. Възпитаниците на Карлос Труйет претърпяха поражение с 1:2 на терена на средняка Сан Мартин. Дарио Гандин изведе гостите напред в десетата минута, но след почивката домакините направиха пълен обрат с голове на Лукас Ланда в 53-ата минута и на Раул Сааверда осем минути преди края.

Разкриха наследника на Манчини в Саудитска Арабия

Френският треньор Ерве Ренар се завръща начело на националния отбор

Официално: Служебна победа за Нигерия

След драмата на летището в Либия

Манчини разкри защо се раздели със Саудитска Арабия

Бившият селекционер на националния отбор на Саудитска Арабия Роберто Манчини сподели причините за напускането на поста

Интер Маями стартира с победа плейофите на МЛС (ВИДЕО)

Жорди Алба отбеляза красив гол в началото на второто полувреме, за да изведе Интер Маями до победа с 2:1 над Атланта Юнайтед в първия мач от четвъртфинална серия в плейофите на Източната конференция на Мейджър Лийг Сокър (МЛС)

Кабаков свири на Ал Насър при 3:3 с Ал Холуд (ВИДЕО)